Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Image thumbnail

Blog

Zabudowa mieszkaniowa o podwyższonym standardzie

Projektując zawsze należy starać się wpisać zabudowę w lokalny kontekst miejsca. Świadome rozwiązania urbanistyczne jak i wykorzystanie uwarunkowań środowiskowych i przyrodniczych sprawią, że realizowany projekt będzie po prostu dobry.

Wysoka jakość architektoniczna i detalu

W naszej opinii wysoką jakość architektoniczną kształtuje bryła architektoniczna, świadome użycie materiałów i spełnienie wszelkich aspektów ergonomicznych, oraz użytkowych. Wymienione wcześniej czynniki muszę byś oczywiście porządnie skrojone, aby detal świadczył o staranności wykonania.

Czy projekt można wpisać w otoczenie za pomocą kontrastu?

Tak i nie. Wytłumaczę na przykładzie. Projekt, który jest prezentowany w tym artykule odnosi się bezpośrednio do natury, jak i do kontekstu kulturowego w szerszym znaczeniu. Projekt powstał na przedmieściach wokół Warszawy, niedaleko Piaseczna, gdzie archetypem stały się małe drewniane mazowieckie domki. Zaprojektowaliśmy funkcjonalistyczną przestrzeń do życia dla rodzin uwzględniając nasłonecznienie i integracje wnętrza z istniejącym zadrzewieniem na działce. Białe elewacje stały się przestrzenią artystyczną dla natury – światłocienie z zależności od pory dnia i roku codziennie malują nowe obrazy.